Targa kodu kujunduspõhimõte
- 2021-11-08-
Targa kodu sisustamise süsteemi edu ei sõltu ainult sellest, kui palju intelligentseid süsteeme, täiustatud või integreeritud süsteeme, vaid sellest, kas süsteemi disain ja konfiguratsioon on ökonoomne ja mõistlik ning kas süsteem saab edukalt töötada, kas süsteemi kasutamine, haldamine ja hooldus on mugav ning kas süsteemi või toodete tehnoloogia on küps ja rakendatav ehk kuidas vahetada minimaalne investeering ja kõige lihtsam viis maksimaalse efekti vastu ning realiseerida mugav ja kvaliteetne elu . Ülaltoodud eesmärkide saavutamiseks tuleks targa kodu süsteemi projekteerimisel järgida järgmisi põhimõtteid:
Praktiline ja mugav(tark kodu)
Targa kodu põhieesmärk on pakkuda inimestele mugavat, turvalist, mugavat ja efektiivset elukeskkonda. Targa kodu toodete puhul on kõige olulisem võtta tuumaks praktilisus, loobuda nendest toretsetest funktsioonidest, mida saab kasutada vaid sisustusena ning tooted on peamiselt praktilised, lihtsalt kasutatavad ja humaniseeritud.
Targa kodu süsteemi projekteerimisel tuleks vastavalt kasutaja vajadustele targa kodu funktsioonide osas integreerida järgmised kõige praktilisemad ja elementaarsemad kodu juhtimisfunktsioonid: sh nutika kodumasina juhtimine, nutikas valgustuse juhtimine, elektrikardina juhtimine, vargusvastane alarm, juurdepääsukontroll Intercom, gaasileke jne, samal ajal saab laiendada ka teenuse lisaväärtusega funktsioone, nagu kolmemeetrine CC ja video tellimine. Paljude isikupärastatud nutikate kodude juhtimismeetodid on rikkalikud ja mitmekesised, näiteks lokaalne juhtimine, kaugjuhtimispult, tsentraliseeritud juhtimine, mobiiltelefoni kaugjuhtimispult, induktsioonjuhtimine, võrgujuhtimine, ajastusjuhtimine jne. Selle algne eesmärk on lasta inimestel vabaneda tülikaid asju ja parandada tõhusust. Kui tööprotsess ja programmi seadistamine on liiga tülikas, on lihtne tekitada kasutajas tõrjutuse tunnet. Seetõttu peame nutika kodu kujundamisel arvestama täielikult kasutajakogemusega, pöörama tähelepanu kasutusmugavusele ja intuitsioonile ning toimimise WYSIWYG muutmiseks on kõige parem kasutada graafilist juhtimisliidest.
Standardimine(tark kodu)
Targa kodu süsteemi skeemi projekteerimine viiakse läbi asjakohaste riiklike ja piirkondlike standardite kohaselt, et tagada süsteemi laiendatavus ja laiendatavus. Süsteemide edastamisel võetakse kasutusele standardne TCP / IP-protokolli võrgutehnoloogia, et tagada süsteemide ühilduvus ja seotus erinevate tootjate vahel. Süsteemi esiotsa varustus on multifunktsionaalne, avatud ja laiendatav. Näiteks süsteemi host, terminal ja moodul võtavad kasutusele standardiseeritud liidese disaini, et pakkuda integreeritud platvormi kodu intelligentse süsteemi välistele tootjatele, ja selle funktsioone saab laiendada. Funktsioonide lisamise korral pole vaja toruvõrku välja kaevata, mis on lihtne, töökindel, mugav ja ökonoomne. Disainis valitud süsteem ja tooted võivad tulevikus süsteemi siduda pidevalt arenevate kolmanda osapoole juhitavate seadmetega.
Mugavus(tark kodu)
Kodu intelligentsuse tähelepanuväärne omadus on see, et paigalduse, kasutuselevõtu ja hoolduse töömaht on väga suur, mis nõuab palju inim- ja materiaalset ressurssi ning on muutunud tööstuse arengut piiravaks kitsaskohaks. Selle probleemi lahendamiseks tuleks süsteemi projekteerimisel arvesse võtta paigaldamise ja hoolduse mugavust. Näiteks saab süsteemi siluda ja hooldada kaugjuhtimisega Interneti kaudu. Võrgu kaudu saavad mitte ainult elanikud realiseerida koduse intelligentse süsteemi juhtimisfunktsiooni, vaid ka insenerid saavad kaugjuhtimisega kontrollida süsteemi tööseisundit ja diagnoosida süsteemi rikkeid. Nii saab süsteemi seadistamist ja versiooniuuendust teostada erinevates kohtades, mis hõlbustab oluliselt süsteemi rakendamist ja hooldamist, parandab reageerimiskiirust ja vähendab hoolduskulusid.
Kerge tüüp
"Lightweight" nutikodu tooted, nagu nimigi ütleb, on kerge nutikodu süsteem. "Lihtsus", "praktilisus" ja "osavus" on selle peamised omadused ning see on ka suurim erinevus traditsioonilisest targa kodu süsteemist. Seetõttu nimetame üldiselt targa kodu toodeteks, mis ei vaja ehituslikku juurutamist, on vabalt sobitatavad ja funktsioonidega kombineeritavad ning on suhteliselt odavad ning mida saab otse lõpptarbijale müüa kui "kergekaalulisi" targa kodu tooteid.